Natūralaus šildymo plokštės ECORA

Patalpino Viktor 15.10.2015 0 Komentarai Šildymas,Naujos prekės,

Natūralaus šildymo plokštės ECORAVis labiau populiarėjančios Europoje elektrinės infraraudonųjų spindulių natūralaus šildymo plokštės gyvenamoms patalpoms ECORA, kurios gaminamos Čekijoje nuo 1992 m., o nuo 2008 m. pradėjo džiuginti ir Pabaltijos šalių namų bei butų savininkus savo ekonomiška ir sveika šiluma. Per tą laiką daugiau nei 300 namų bei butų šeimininkų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje sumontavo šildymo sistemą ECORĄ, kaip pagrindinį šildymą. Tai puikus šildymo būdas, nereikalaujantis didelių pradinių investicijų, lengvai ir paprastai, o dėl to – pigiai sumontuojamas. Nereikalinga atskira patalpa įrangai sumontuoti (pvz. katilinė), nereikalingos patalpos ir kurui sandėliuoti (malkinė, anglių arba granulių sandėliukas). Praktiškiausiai numatyti ir suprojektuoti plokščių ir temperatūros reguliatorių išdėstymą busto remonto arba statybų etape, nes tik tada galima lengvai ir tinkamai paslėpti plokščių maitinimo laidus.

Eksploatavimo metu per visą tarnavimo laikotarpį plokštės ECORA nereikalauja jokios specializuotos priežiūros bei aptarnavimo, o tai reiškia, kad niekada nereikės kviestis meistro, elektriko ar kito specialisto ir dėl to nebus jokių papildomų išlaidų. O tarnavimo laikotarpis šildymo plokščių ECORA praktiškai neribotas, nes jose nėra jokių judančių, perdegančių, susidėvinčių arba kitaip gendančių elementų ir mazgų. Nebent, eilinį kartą remontuojant patalpų lubas kartų atnaujinsite ir plokščių estetinę išvaizdą nudažant jas vandens pagrindo karščiui atspariais (radiatoriniais) dažais.

Infraraudonųjų spindulių šildymo plokštės ECORA turi būti montuojamos tik ant lubų. Jei naudojama viena plokštė patalpoje, tai ją geriausiai tvirtinti kuo arčiau lubų centro, jei dvi, trys ir daugiau – jas reikia tolygiai išdėstyti per visas lubas. Nuo sienos rekomenduojamas atstumas daugiau 60 cm, plokštės viena nuo kitos daugiau 120 cm. Tik ant lubų plokštės šildo taupiausiai ir jų šiluma pasiskirsto tolygiausiai po visą kambarį. Nuo lubų veikiančios plokštės šiluma stumiama į apačia ir šildo apačioje esančius daiktus, grindis, baldus ir pan. iki maždaug 22-24°C temperatūros. Tai didžiausia dalis plokščių gaminama šiluma koncentruojasi patalpos apatinėje dalyje, o viršutinė patalpos dalis šildoma mažiau (konvekcijos būdu). Dėl to mažiau naudoja elektros energijos, nes komfortinė temperatūra palaikoma tik apatinėje patalpos dalyje ir pertekliniai nešildomas patalpos viršus, kaip būna prie konvekcinio šildymo.

Teoriškai natūralaus šildymo plokštes galima montuoti ir ant sienų, bet tokiu atveju naudojamas didesnis šildytuvų bendras galingumas ir padidėja apie 30-40% šildymo kaštai palyginus su ant lubų sumontuotomis šildymo plokštėmis.

Šildymo režimo valdymui naudojami temperatūros reguliatoriai – patalpos termostatai. Dažniausiai kiekvienoje atskiroje patalpoje (kambaryje) turi būti vienas temperatūros reguliatorius. Mūsų įmonė siūlo su natūralaus šildymo plokštėmis ECORA naudoti temperatūros reguliatorius markės AURATON. Temperatūros reguliatoriai, priklausomai nuo poreikių, gali būti programuojami ir neprogramuojami. Neprogramuojami leidžia palaikyti patalpoje vieną Jūsų nustatytą temperatūrą (pvz. 21°C) visą parą ir visomis savaitės dienomis. Sumontavus programuojamus termostatus atsiranda lanksčios galimybės palaikyti skirtingą temperatūrą skirtingu paros metu ir skirtingomis savaitės dienomis. O tai reiškia, kad iš anksto sudarote programas vadovaujantys savo poreikiais ir prioritetais ir natūralaus šildymo plokštės šildys pagal Jūsų sudarytas šildymo programas prie to papildomai taupant šildymo ir elektros energiją.

Temperatūros reguliatoriai AURATONPavyzdžiui: Jūs dirbate ofisinį darbą ir nuo pirmadienio iki ketvirtadienio išeinate į darbą 7:20 val. ir grįžtate namo 17:40 val., o penktadienį – 17:00 val. Kol Jūs darbe, namuose nieko nėra ir nėra prasmės palaikyti komfortinės temperatūros – užtenka minimalios (pvz. 18°C). Tokia pati 18°C temperatūra geriausia ir nakčiai, kol visi miega. Rytais, vakarais ir savaitgaliais reikalinga komfortinė (20-22°C) temperatūra. Be to, skirtingose patalpose galima šildyti skirtingais režimais (pvz. vaikai anksčiau pareina iš mokyklos ir vaikų kambaryje jau nuo 15:00 val. reikalinga komfortinė temperatūra, kol kitose kambariuose palaikoma sumažinta temperatūra apie 18°C). Visą tai suprogramavus temperatūros reguliatoriuje turėsite visada tokia temperatūrą patalpoje, kokia reikalinga tam tikru laiku ir prie to sutaupysite nemažai pinigų.

Susumavus visus sistemos ECORA su temperatūros reguliatoriais AURATON privalumus matome, kad šios sistemos šildymo kaštai gali lengvai konkuruoti su visais populiariausiais šildymo būdais, jau nekalbant apie komplikuota geoterminio, dujinio ir elektrinio šildymo sistemas. O plokščių ECORA aukštas komforto lygis, lankstumas, patogumas, ilgas tarnavimo laikotarpis be papildomų išlaidų, kuriamas ypatingai malonus mikroklimatas iškelia jas į pirmas konkurencijos vietas tuo tarpu ir tarp panašių produktų.

Palikite komentarą