Kaip taupyti šildymo išlaidas reguliuojant režimus?

Patalpino Viktor 15.09.2014 2 Komentarai Šildymas,Naujos prekės,

Patalpos termostatai Auraton 2025Lietuvoje turime kintantį klimatą. Dėl to kartais net neįprastu metų laiku kila noras pašildyti patalpas, kuriose esame. Paskutiniais metais žiemos metu nėra labai didelių šalčių. Šildymo sezonas prasideda kasmet dažniausiai vienodai rugsėjo pabaigoje – spalio pradžioje, bet trunka ilgiau nei įprastai, kartais iki balandžio pabaigos.

Net ir gegužes mėnesį nemažai buna dienų, kai truksta šiluminio komforto ir norisi pašildyti savo namus. Realiai šildymo sezonas ženkliai pailgėjo ir atitinkamai padidėjo išlaidos šildymui.

Apžvelgsime, kaip naudojant temperatūros reguliatorius AURATON sutaupyti išlaidas šildymui, net kai šildymo sezoną turime ilgesni nei įprastai.

Pirmas, efektyvus metodas tai palaikymas žemesnės, bet pastovios temperatūros patalpoje tuo metu, kai mūsų nėra namuose. Dėl to patalpos nestipriai atšąla, grįžtame į šiltus namus ir sugrįžę galime lengvai ir greitai pakelti patalpos temperatūrą iki optimalios (komfortinės). Tai ne tik mums komfortinis sprendimas, bet butent toks sprendimas padeda sutaupyti ir ženkliai sumažinti energijos ir kuro sanaudas, skirtas šildymui. Neabėjotinai, šildymo kaštai bus žymiai didesni, kai temperatūra patalpoje bus labai aukšta arba kai patalpos stipriai atšaldamos ir kaskart bus šildomos iš naujo.

Dauguma termoreguliatorių markės Auraton leidžia laikinai, tam tikram laikotarpiui nustatyti sumažintą temperatūrą, pvz. nakti, kai miegame arba diena, kol esame darbe. Kai kurie modeliai leidžia cikliškai keisti palaikomą temperatūrą programuojant tikslų laiką ir konkrečias temperatūros reikšmes. Tokie nustatymai gali būti realizuojami kasdien, visą savaitę ir šildymo įrenginys veiks automatiniu režimu pagal nustatutą ciklą be papildomo žmogaus įsikišimo.

Dar kiti Auraton modeliai turi tam tikras funkcijas, leidžiančias turėti maksimalų šiluminį komfortą ir redukuojančias išlaidas šildymui. Tai yra pilnai programuojami savaitiniai temperatūros reguliatoriai. Pavyzdžiui, belaidis temperatūros reguliatorius Auraton 2025 RTH, turintis ATOSTOGŲ funkciją, kurios pagalba galime nustatyti temperatūros sumažinimą nurodant konkrečias reikšmes ilgesniam laikotarpiui – net iki 99-nių dienų. Verta atkreipti dėmesį į tokį faktą, kad po nustatyto laikotarpio kambarinis termostatas grįžta prie normalaus darbo režimo ir pagrindinių temperatūros nustatymų.

Temperatūros reguliatoriai, reguliuojantys aplinkos temperatūrą tai ne vieninteliai įrenginiai, kurie leidžia ženkliai taupyti šildymo kaštus. Panaudojimas lango rankenų Auraton H-1, kaip įrenginių, bendradarbiaujančių su šildymo sistema – tai eilinis žingsnis taupymo link. Kaskart, kai praversime langą su sumontuota jame rankena Auraton H-1, bevielis imtuvas Auraton RTH sumažins reguliatoriuje nustatytą temperatūrą 3°C, tuomet tuo metu, kai langas bus pilnai atidarytas ilgesniam nei 30 sekundžių laikotarpiui – imtuvas pilnai išjungs šildymą ir šildymas bus įjungtas tik po to, kai langas bus pilnai uždarytas arba temperatūra patalpoje nukris iki priešužšaliminės (+5ᵒC) reikšmės. Tai labai protingas ir bandymais pagristas sprendimais, kuris apsaugo nuo energetinių nuostolių generavimo ir tuo pačių leidžia sutaupyti šilumos energiją ir kurą.

Kambariniai temperatūros reguliatoriai markės Auraton – tai gatavi ir veiksmingi taupymo sprendimai. Isitikinkite, kad su jais ir Jūs galite ženkliai sumažinti savo namų šildymo kaštus.

2 Komentarai

Kostas:
15.09.2014, 12:10:22
Atsakyti

Nelabai man aišku, iš kur atsiras 30% šilumos sumontavus termostatą?

Admin:
26.01.2016, 12:39:16
Atsakyti

Gerbiamas Kostai, aišku šiluma iš niekur stebuklingai neatsiras. Bet, sumontavus patalpos termostatus, kiekvieną kambarį galima šildyti atskiru režimu (grafiku) ir iki tam tikros reikalingos temperatūros. Pvz., jei svetainėje beveik nebunate, joje galima palaikyti ir 18 C temperatūrą, kai vaiku kambaryje reikia 23-24 C, o miegamajame 22 C. Tuo metu, kai nieko nėra namuose galima visas patalpas šildyti mažiau nei įprastai, o prieš jums grįžtant namo termostatai įjungs šildymą ir grįžus namo Jūs jau turėsite komfortinę temperatūrą...

Palikite komentarą